צרו קשר

תוכנית החונכות

תכנית החונכות מתנהלת בקבוצות, כאשר בתוך הקבוצה כל חניכה מצוותת לסטודנטית חונכת.

מטרת התכנית היא להציג לחניכות מודלים נשיים לחיקוי ולהעניק להן כלים פרקטיים שיסייעו להן למצות את הפוטנציאל שלהן. ובטווח הרחוק- לצמצם את הפער המגדרי.

 

כל חניכה מצוותת לסטודנטית מנטורית המהווה עבורה מודל לחיקוי. מדי שבוע נפגשת קבוצה של שמונה בנות ושתי מדריכות סטודנטיות לפגישה של שעתיים. חלק מהזמן מוקדש לפעילות קבוצתית, והזמן הנותר מוקדש לחונכות אישית. במסגרת הקבוצה, המשתתפות רוכשות ארגז כלים שמטרתו לסייע להן למצות את יכולותיהן ולהיות פשוט הכי טובות שלהן בכל תחום שיבחרו. את הכלים הן רוכשות תוך חשיפה לדמויות נשיות מעוררות השראה בהיסטוריה.

 

בתחילת התכנית מתמקדות המשתתפות בטכניקה המרכזית שתאפשר להן ללמוד מכל כישלון והצלחה - תכנון קדימה. החניכות לומדות כיצד להגדיר מטרה, לפרט אותה ליעדים, לבנות תכנית להגשמת היעדים ולמשב את עצמן.

במהלך החונכות האישית, הן ממשיכות לתרגל את הטכניקה מחודש לחודש עם החונכות.  טכניקה זו מבוססת על מודל ה-SMART של הגדרת מטרות (ספציפיות, ניתנות למדידה, ניתנות להשגה, ריאליסטיות, רגישות לזמן) וניסיון של שנים בחיל הים ובחיל האוויר. שיטה זו מסייעת לראות בכל כישלון או הצלחה הזדמנות ללמידה והתפתחות.

 

בהמשך השנה, החניכות רוכשות מגוון רחב של כלים כגון התבטאות בפומבי, קבלת החלטות ויוזמה ופריצת גבולות. המטרה היא לחזק את תחושת המסוגלות ובמקביל ללמד מיומנויות מעשיות.

1/7

בשנת הלימודים 2019/20 התוכנית שלנו מתקיימת בשלוש ערים שונות - ירושלים, בת ים ורחובות! יש 20 קבוצות בבתי ספר השונים בערים.